Pozantı'nın Yeni Müftüsü Ömer Ünverdi oldu

MÜFTÜLÜK
2 yıl önce
Nurhak’ın Sevilen Müftüsü Ömer Ünverdi 'nin Tayini Pozantı’ya Çıktı
Pozantı'nın Yeni Müftüsü Ömer Ünverdi oldu

Kahramanmaraş'ın Nurhak ilçesinden kaldığı dönem içinde tüm herkesle samimi ve mütevazi bir şekilde iletişim kuran  Müftü Ömer Ünverdi oldukça sevilen biri.

Sosyal Medyada yaptığı paylaşımda “Cana yakın halkıyla hep birlikte güzel hizmetler verip eserler bıraktığımız yayla olan, müftülük yaptığım Kahramanmaraş'ın Nurhak ilçesinden, yine cana yakın halkıyla güzel hizmetler verip eserler bırakacağımıza inandığımız yayla olan, Adana'nın Pozantı ilçesine tayinim çıkmıştır. Allâh Teâlâ muvaffakiyetler ihsan eylesin. Nurhak'ta evim olduğu gibi sizin de Pozantı'da eviniz vardır. Haklarınızı helâl etmenizi istirham ederim. Benim haklarım varsa helal olsun. Duâ eder duâ beklerim. Allâh Teâlâ'ya emanet olunuz.” dedi

Müftü Ömer Ünverdi Kim?

      04.06.1966 Yılında Mardin ili Midyat ilçesi Gelinkaya köyünde dünyaya geldi. Adana Seyhan Havuzlu Bahçe ilkokulundan 1979' da mezun oldu. Adana İmam-Hatip Ortaokulunu dışardan tek dönemde 1983' te bitirip Adana İmam-Hatip Lisesine kayıt yaptırdı. Dört yıl olan liseyi de üç yılda bitirerek 1986' da liseden mezun oldu.1987 yılında Adana ili Kozan ilçesi Dikilataş köyü camiinde imam-hatip olarak göreve başladı. 1990 Yılında Anadolu Ünüversitesi İktisat Bölümünü bitirdi. 1993' te Adana Seyhan Ümmügülsüm Camiine naklen atandı. 2006 Yılında kırk yaşında iken görevli olduğu camide hafızlığını yaptı. 2009 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Aynı yıl Konya Selçuk Dini Yüksek İhtisas 20. Dönem kursuna başladı. 2012 Yılında mezun olup Adana İl Müftülüğünde Cezaevi Vaizliğine başladı. Cezaevi Vaizliği, İl Müftülüğü Fetva Koordinatörlüğü ve Suriyelilerin yerleştirildiği Sarıçam Geçici Barınma Merkezinde Din Hizmetleri Koordinatörlüğü yaptı. Görevleri süresince sicil notunun yüksek olmasından dolayı 3 defa kademe yükseltilmesi, ayrıca Teşekkür, Takdir, ve Başarı belgesi ödüllerini aldı. İlahiyatçı erkek vaiz bir oğlu ve ilahiyatçı kkö bir kızı olmak üzere 6 çocuğuna üniversite okuttu. 15.08.2018 Kahramanmaraş İli Nurhak İlçe müftüsü, 04. 09.2020 Adana Pozantı Müftüsü olarak  atandı. Evli olup 8 çocuk babasıdır. Pekiyi derecede Arapça bilmektedir.   

 

Yorum Yazın