DİYANET

Denizli'de Kurban Hizmetleri ve Yaz Kur'an Kurslarına Dair Önemli Toplantı

Caner Kaya
186 Görüntüleme
28 Nisan 2024 13:36
Son Güncelleme: 28 Nisan 2024 13:36
Denizli İl Müftülüğü, Nihat Zeybekçi Kongre ve Kültür Merkezi'nde yer alan Özay Gönlüm Salonu'nda "Kurban Hizmetleri ve Yaz Kur'an Kursları Bilgilendirme Toplantısı" düzenledi. Toplantı, Delikliçınar Yeni Camii Müezzin Kayyımı Turan Tosun'un Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.
Denizli'de Kurban Hizmetleri ve Yaz Kur'an Kurslarına Dair Önemli Toplantı

İl Müftüsü Abdullah Pamuklu'nun açılış konuşmasıyla devam eden toplantıda, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Burhan İşliyen de bir konuşma gerçekleştirdi. İşliyen, kurban hizmetlerinin hem yurtiçinde hem de yurtdışında büyük bir öneme sahip olduğunu belirterek, geleceğimizin teminatı olan çocukların Yaz Kur'an Kursları'na katılımlarının teşvik edilmesi gerektiğinin altını çizdi. Başkan Yardımcısı İşliyen,  "Kapısı çalınmadık ev kalmayıncaya kadar gayret göstermeliyiz," diyerek, kurban hizmetleri ve Yaz Kur'an Kursları'nın toplumda daha iyi anlaşılması için çaba gösterilmesi gerektiğini vurguladı.

Programın sonunda Denizli İl Müftüsü Abdullah Pamuklu, Doç. Dr. Burhan İşliyen'e günün anısına bir hediye takdim etti. Bu toplantı, kurban hizmetleri ve yaz dönemi dini eğitim faaliyetlerinin öneminin vurgulandığı önemli bir buluşma oldu.

Yorum Yazın

Yorum yazarak topluluk kurallarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Dini Bülten hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.