MÜFTÜLÜK

Çukurova'da 71 Hafıza Taç Giyme ve İcazet Töreni Düzenlendi.

haber dinibülten
650 Görüntüleme
26 Aralık 2021 23:16
Son Güncelleme: 26 Aralık 2021 23:16
Çukurova Müftülüğü tarafından düzenlenen Hafızlık ve İcazet Töreni Reis-ül Kurra Mustafa Demirkan, Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin'in katılımıyla gerçekleşti.
Çukurova'da 71 Hafıza Taç Giyme ve İcazet Töreni Düzenlendi.

Çukurova Müftülüğü tarafından düzenlenen Hafızlık ve İcazet Töreni Reis-ül Kurra Mustafa Demirkan, Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin'in katılımıyla gerçekleşti.

Erkekler Hafızlık Merasimine Adana İl Müftüsü Dr.Hasan Çınar, İl Müftü Yardımcıları, İlçe Müftüleri ve  diğer birçok protokol, hafızların aileleri katıldı.

Cuma Namazından önce Sabancı Merkez Camiinde düzenlenen Törende  M. Ali Baytan Erkek Kuran Kursu’ndan 38 erkek öğrenci hafızlıklarını tamamlayarak diplomalarını almaya hak kazandı.

Erkek hafızlar Reis-ül Kurra Mustafa Demirkan'ın yaptığı dua sonrasında hafızlık icazet belgelerini ve hediyelerini aldılar. Genç hafızlar, kendilerini yetiştiren hocalarına ve hayırsahiplerine  teşekkür ettiler.

BAYANLAR İCAZET PROĞRAMI

Çukurova ilçe Müftülüğüne bağlı Yatılı Hacı Hüseyin Bilen Kız Kuran Kursu’ndan 33 kız öğrenci ile

Ramazanoğlu Camii Konferans Salonu’nda bayanlar için düzenlenen program Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Çukurova Müftüsü Kadir Demirlenk, İl Müftüsü Dr. Hasan Çınar kısa konuşmalarından sonra Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin, “Hafız yavrularımızı kutluyor onları tebrik ediyorum. Onlara hizmet veren hocalarını tebrik ediyorum, anne babalarını tebrik ediyorum.

Allah bu güzel manzaradan milletimizi, memleketimizi kıyamete kadar mahrum etmesin. Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ali Erbaş hocamızın sizlere selamını ve hafızlarımıza olan tebriklerini ve selamını iletiyorum.  İl ve İlçe Müftümüze ve müftülük çalışanlarına, bu cemiyetin düzenlenmesinde katkısı olan herkese canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi. Program sahneye davet edilen Hacı Hüseyin Bilen Kız Kuran Kursu’ndan 33 kız öğrenciye,

Okunan Kuranı Kerim, seslendirilen ilahiler, okunan şiirlerin sonrasında taçları takılıp hafızlık belgeleri ve hediyeler takdim edildi. Program, Adana Müftü Yardımcısı Durdane Coşkun’un yaptığı dua ile son buldu.

ÇUKUROVA MÜFTÜLÜĞÜNCE “SABAH NAMAZI BULUŞMASI”

Ramazanoğlu Camii’nde düzenlenen programda Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin ve İl Müftüsü Dr. Hasan Çınar vatandaşlarla bir araya geldi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program zikir, tesbihat ve dualarla devam etti.

Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin hocamız sabah namazını kıldırmasının ardından İl Müftüsü Dr.Hasan Çınar tarafından yapılan dua ile Sabah Namazı Buluşması sona erdi. Namaz sonrası hayırseverler tarafından çorba ikramı yapıldı.

ÇUKUROVA İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNE ZİYARET

Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin ve İl Müftüsü Dr. Hasan Çınar Çukurova Müftülüğünü ziyaret ettiler.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Kadir Demirlenk çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Yorum Yazın