MÜFTÜLÜK

Çukurova Müftülüğünden ‘Gençlerle Maneviyat İstasyonu’

haber dinibülten
864 Görüntüleme
03 Ağustos 2022 13:46
Son Güncelleme: 03 Ağustos 2022 13:46
Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Gençliğe Değer projesi kapsamında Çukurova Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü ve Bağımlılıkla Mücadele Koordinatörlüğünce öğrencilerin tatil dönemlerini hem öğrenerek hem de eğlenerek değerlendirebilmeleri maksadıyla Lise öğrencilere yönelik Gençlerle Maneviyat İstasyonu düzenlendi.
Çukurova Müftülüğünden ‘Gençlerle Maneviyat İstasyonu’

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Gençliğe Değer projesi kapsamında Çukurova Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü ve Bağımlılıkla Mücadele Koordinatörlüğünce öğrencilerin tatil dönemlerini hem öğrenerek hem de eğlenerek değerlendirebilmeleri maksadıyla Lise öğrencilere yönelik Gençlerle Maneviyat İstasyonudüzenlendi.

Dört haftalık olarak Projenin ilk dönemi ‘Gençlerle Maneviyat İstasyonu-1’ projesinin, 22 kişilik lise çağındaki (erkek) öğrencilerle başladı.                                            

Derslere katılarak öğrencilerle sohbet eden Çukurova Müftüsü Kadir Demirlenk, Gençlik ve Bağımlılıkla Mücadele Koordinatörlerince kamp çalışmaları hakkında bilgi alarak çalışmalarından dolayı kampta görevli personele teşekkür etti.

Müftü Demirlenk, “Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin milli ve manevi değerlerine bağlı, medeniyet perspektifine sahip bir şekilde yetişmeleri ve gençlik çalışmalarına ivme kazandırmak için kamp programı gerçekleştirdik. Öğrencilerimizin ülkemize ve toplumumuza değer verecek şekilde yetişmesi geleceğe umutla bakmamıza vesile olacaktır. Tüm öğrencilerimize başarılar dilerim.” dedi.

Kur’an-ı Kerim, dini bilgiler, adab-ı muaşeret, İslam coğrafyaları ve manevi örnek şahsiyetler, bağımlılıkla mücadele de manevi değerlerin işlendiği; gezi, piknik, çeşitli yarışmalar, sosyal ve kültürel etkinliklerin de yer aldığı program 26 Ağustos 2022 tarihine kadar devam edecektir.

Programın ardından öğrencilere çeşitli ikramlarda bulunuldu.

 

Yorum Yazın

Yorum yazarak topluluk kurallarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Dini Bülten hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.