MÜFTÜLÜK

Bilgöl Müftülüğünden Basın Açıklaması

haber dinibülten
1555 Görüntüleme
23 Ağustos 2020 12:49
Son Güncelleme: 23 Ağustos 2020 12:49
Karlıova Müftüsü İsa Demirkaynak'ın ilçedeki 77 imamın banka hesaplarına yatırılan bin 200 TL'lik promosyon ücretlerini bağış adı altında toplayıp kendine makam aracı aldığı iddia edildi. İmamların tepkisi üzerine İl Müftülüğü inceleme başlattı. Müftü Demirkaynak bir gazeteye yaptığı açıklamada ise zorla bağış toplamadığını, imamların gönül rızasıyla promosyon paralarını makam aracı almak için kendilerine bağışladığını iddia etti.
Bilgöl Müftülüğünden Basın Açıklaması

Büyüyen tepkiler ve yapılan şikayetler üzere Bingöl İl Müftülüğü harekete geçip, konuyla ilgili inceleme başlattı.

Müftülükten yapılan açıklamada şöyle denildi;

İlimiz Karlıova İlçe Müftülüğüne alınan hizmet aracı ile ilgili olarak bazı yayın organları ve sosyal medya hesaplarında paylaşılan “Müftü, bağış adı altında tehditle para topladı” haberi üzerine İl Müftülüğümüzce açıklama gereği duyulmuştur.

Bazı sosyal medya hesaplarına yansıyan haber ve iddialar üzerine konu tarafımızdan incelenmeye alınmış olup, konu ile alakalı olarak Diyanet İşleri Başkanlığından Müfettiş talep edilmek üzere işlem başlatılmıştır. Söz konusu iddialar en kısa sürede Başkanlığımız tarafından görevlendirilecek müfettiş marifetiyle incelenecek ve hukuki işlem tesis edilecektir.

Konunun İl Müftülüğümüzce titizlikle takip edildiği hususu;

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yorum Yazın

Yorum yazarak topluluk kurallarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Dini Bülten hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.