Adana İl Müftü Yardımcısı Ahmet Hilmi Yazar’ın Babası Vefat Etti

MÜFTÜLÜK
1 yıl önce
Adana İl Müftü Yardımcısı Ahmet Hilmi Yazar’ın babası Emekli imam Hatip Sabri Yazar (83) babası vefat ettiBugün ikindi namazına müteakiben Şanlıurfa Balıklıgöl'de bulunan Halil-ür Rahman (Dergah Cami)'inde cenaze namazından sonra toprağa verilecek
Adana İl Müftü Yardımcısı Ahmet Hilmi Yazar’ın Babası Vefat Etti

"Alimin Ölümü Alemin Ölümü Gibidir."
Şanlıurfa'nın kanaat önderlerinden, Dergah Camii emektar İmam Hatibi Molla Sabri Yazar bir süredir hastanede tedavi görüyordu. enfeksiyon kaynaklı rahatsızlığı nedeniyle bir müddet daha hastanede gözetim altında tutuldu.

Yaklaşık 2 haftadır hastanede tedavi gören Seyda, bugün hayata gözlerini yumdu. Molla Sabri Hocan'ın vefatı hem ailesini hem de sevenlerini yasa boğdu.

Molla Sabri Yazar kimdir?

1937 yılında Elâzığ'ın Palu ilçesinde dünyaya geldi. Babasının yardımıyla Arapça ve ileri derecede Osmanlıca'yı öğrendi.

1953 senesinde Diyarbakır'ın Hani ilçesinde, Şeyh Ahmet ismiyle maruf, Rufai halifesi olan Şeyh Ahmet'in yanında okumaya başladı. Bu zat, tarikatı bırakarak Risale-i Nurların okunmasına ve hizmetine başladı. Arapçayı çok iyi bilen Seyda da medrese hayatında Nurları tanıdı ve okumaya başladı.

1966 yılında Lice'nin bir köyünde imam-hatip olarak görev aldı. Daha sonraki yıllarda vaiz ve müftülük imtihanlarına girerek kazandı fakat bu vazifelerden feragat ederek 1969 yılında Urfa'da Kutbeddin Camii'nde imamet vazifesine devam etti.

Sabri Hocamız daha sonra 37 sene Şanlıurfa Dergâh Camii imamlığı yapıp emekli oldu

Dini Bülten ailesi  olarak Merhuma Allah’tan Rahmet Yazar Ailesi ve yakınlarına başsağlığı ve sabr-ı cemil dileriz.

 

Yorum Yazın