Kuran öğrenmeye tavşanıyla geliyor

YAZ KURAN KURSLARI
haber dinibülten
29 Temmuz 2018
3 dk Okuma
903 Görüntüleme
4 yıl önce
Kuran öğrenmeye tavşanıyla geliyor

Kahramanmaraş'ta Kur'an eğitimi gören Eyüp Ömer Biber (9), camiye küçük tavşanıyla birlikte geliyor.
Yaz Kuran kursları kapsamında Dulkadiroğlu ilçesi Sarayaltı Cami'nde eğitim gören öğrenciler, eğitmen hocalar tarafından dini bilgilerini alıyor.
Özellikle, ilkokul öğrencilerinin eğitim gördüğü camide maskot haline gelen 'afacan kartopu' adındaki küçük tavşan, kız ve erkek öğrenciler tarafından ilgiyle seviliyor.
Tavşanının kaybolmaması için Kur'an öğrenmeye birlikte geldiğini söyleyen Biber, "Arkadaşlarımda benim kadar tavşanımı seviyorlar. Tavşanım evde yalnız kalmasın diye buraya getiriyorum. Birlikte Kur'an öğrenmeye geliyoruz" diye konuştu.
Sarayaltı Camii İmam Hatibi Hacı Ali Günebakan ise tavşanın adeta caminin bir maskotu olduğunu söyledi.
Günebakan, "Hemen hemen, öğrencilerimizin yüzde 80'i Kur'an-ı Kerim'e geçti. Bunun yanında camimizde sportif faaliyetler ve çeşitli aktivitelerle öğrencilerimize eğitim veriyoruz. 2 öğrencimiz bugün Kur'an öğrenmeye başladı, onlara aileleri başka öğrenciler adına şeker ve dondurma ikramında bulundu. Bu öğrencimiz de evde tavşanı kaybolmasın diye yanında getirebilmesi için bizden izin istedi ve bizde getirebileceğini söyledik. Eğer izin vermezsek camiye gelmeyecek biliyoruz. Arkadaşları da çok seviyor tavşanı, Kur'an kursunun maskotu oldu" diye konuştu.

Yorum Yazın