DİYANET

Kadın Din Görevlileri Arası Kur’an-ı Güzel Okuma Türkiye birincisi Emine Şen 1.oldu

haber dinibülten
806 Görüntüleme
12 Eylül 2022 15:03
Son Güncelleme: 12 Eylül 2022 15:03
Diyanet İşleri Başkanlığınca "2022 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası" etkinleri kapsamında 13. Kadın Din Görevlileri Arası Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Türkiye Finali Muğla’da gerçekleştirildi.
Kadın Din Görevlileri Arası Kur’an-ı Güzel Okuma Türkiye birincisi Emine Şen 1.oldu

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" etkinleri kapsamında her yıl düzenlenen Kur’an yarışmalarının Türkiye finalleri başladı.

Bu kapsamda 13. Kadın Din Görevlileri Arası Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Türkiye Finali Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi B Salonu’nda gerçekleştirildi.

Muğla İl Müftülüğü ev sahipliğinde düzenlenen yarışmada belli bir takvim çerçevesinde ilçe, il ve bölge birincisi olan 8 kadın din görevlisi katıldı.

Yarışması öncesi konuşan İl Müftüsü Yaşar Çapçı, yarışmaya ev sahipliği yapmaktan onur duyduklarını ifade etti.

Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Üyesi Fatih Okumuş ise, yarışmanın kaybedeni olmadığını belirterek hafızlık yaparak Kur’an’a hizmet veren herkesin kazançlı olduğunun altını çizdi.

Konuşmaların ardından yarışmaya geçildi. Yarışmada okunan Kur'an kıraatları ile katılanlar duygulu anlar yaşadı. Tecvid, makam ve meal alanlarında yapılan puanlama sonucunda sekiz yarışmacıdan İstanbul Bölge Yarışması birincisi Emine Şen birinci olurken, Denizli Bölge Birincisi Fetime Betül Başa ikinci,Ankara Bölge Birincisi Özge Köksal da üçüncü oldu.

Yorum Yazın