Hüyükte Çekişmeli Bilgi Yarışması

YAZ KURAN KURSLARI
4 yıl önce
Hüyükte Çekişmeli Bilgi Yarışması

Konya Hüyük İlçesinde Yaz kurslarının bitişi vesilesiyle yılsonu programı ve bilgi yarışması yapıldı.  Programa ilçe kaymakamı Emre ZEYREK ,  Belediye Başkanı  Mehmet  ŞAHİN  ile Daire Amirleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

     Yoğun bir katılımın olduğu programda küçük öğrencilerimizin hazırladığı ilahiler, skeçler, Hadis sunumları yapıldı. programın sonunda bilgi yarışması yapıldı ve yapılan yarışmada Selki Mahallesi  Yaz Kur'an kursundan Özlem KAPLAN öğrencimiz 1., Eyüphan Yasir KÜÇÜKYILMAZ öğrencimiz 2., İmrenler Mahallesi Hatıp camiinden Tuğba BARDAKÇI  isimli öğrencimiz 3. oldu ve altın ödüllerini kazandılar.

     Programın açılış konuşmasını yapan İlçe Müftüsü Abdullah YALMAN Yaz Kur'an Kurslarının çok önemli olduğunu ve toplumumuzun yüzde seksen beşinin bu kurslarda öğrendiği bilgilerle ömrü buyunca dini hayatını yaşayıp ibadetlerini yaptığını söyledi ve “o yüzde yaz kurslarında biz öğrencilerimizin hayatında kalıcı izler bırakmaya çalışıyoruz” dedi..

      Ayrıca İlçe Müftüsü Yalman velilere,  hocalara ve özellikle öğrencilere teşekkür etti.

     Program sonunda tüm kurslardan  yarışmaya katılan 26  öğrencinin hepsine para ödülleri verildi. Programı çok beğenen  vatandaşlarımız emeği geçenlere teşekkür ve dualar etti.

     Bütün sınava giren öğrencilerimize ödüllerinin takdim edilmesi sonrası programımız sona erdi.

Yorum Yazın