Camiler ne zaman açılacak?

RAMAZAN
2 yıl önce
Camiler ne zaman açılacak? Abdulkadir Selvi tarih verdi...
Camiler ne zaman açılacak?

Abdülkadir Selvi yazdı! Camiler ne zaman açılacak?

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi bugünkü yazısında "Mayıs ayında küçük esnaf, berberler, kuaförler, kafe ve pastane, restoran gibi hizmet veren yerler açılıyor" açıklamasında bulundu.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, koronavirüs önlemleri kapsamında kapatılan küçük esnafın mayıs ayı içerisinde açılacağını yazdı. Selvi, camilerin haziran ayı ortasında doğru ibadete açılacağını söyledi.

Selvi bugünkü köşe yazısında şunları söyledi:

Koronavirüsle mücadele sürecinde berber ve kuaförlerin hayatımızda ne denli önemli olduğu ortaya çıktı. Erkeklerin bu konuda ne kadar beceriksiz olduğunu gördük. Bir milletvekili, “Benim eşim köylü kızı. Babasıyla koyun kırkmışlar. Eli yatkın. Beni eşim tıraş etti” diye anlatmıştı. Kuaförlerin kadınların hayatındaki önemi de bir kez daha ortaya çıktı. Sahte sarışınlar açısından zor bir dönem oldu. Neyse, bundan kurtuluyoruz. Yaşasın berberler ve kuaförler! Mayıs ayında küçük esnaf, berberler, kuaförler, kafe ve pastane, restoran gibi hizmet veren yerler açılıyor. Tabii çok sıkı önlemler geliyor.

Selvi, camilerin de haziran ayında açılacağını ifade etti:

Koronavirüs nedeniyle camilerde vakit namazlarının ve cuma namazlarının kılınması yasaklanmıştı. Bayram namazında da aynı yasağın devam etmesi bekleniyor. Ama haziran ayının ortasına doğru camiler ibadete açılacak...

Yorum Yazın