SENDİKA

Başkan Yardımcısı Arabacı’dan, Kabe fotoğrafının yere serilmesine sert tepki

haber dinibülten
1603 Görüntüleme
31 Ocak 2021 14:28
Son Güncelleme: 31 Ocak 2021 14:28
Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Arabacı,“Kabe kutsalımızdır, kimse onu çirkin emellerine alet edemez.”
Başkan Yardımcısı Arabacı’dan, Kabe fotoğrafının yere serilmesine sert tepki

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Arabacı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada: Boğaziçi Üniversitesi önünde Kabe fotoğrafının yere serilmesini sert bir dille eleştirdi.

Boğaziçi Üniversitesi bahçesinde kıblemize, bütün Müslümanların mukaddes mekanı Kabe’ye ve kutsal değerlerimize yönelik ahlak dışı, insanlık dışı yapılan bu girişimleri ve bu hadsiz saldırıyı ve yapanları şiddetle kınıyorum.

"NEFRET SUÇLARI BİR İNANCA KARŞI DEĞİL TÜM İNSANLIĞA KARŞI İŞLENEN SUÇLARDIR"

Kabe, bütün Müslümanların ortak noktasıdır. Tarih boyunca da Kabe’ye sözlü veya fiili saldırılar olmuştur. Ancak hiçbiri sapkın emellerine ulaşamamışlar ve ulaşamayacaklardır.

Üniversiteler, milli ve dini değerlerimize saygısızlık yapılacak yerler değildir. Yapılan bu saygısızlık ifade özgürlüğü de değildir. Bu yapılanlar, ülkemizin huzuruna ve milletimizin birbirine olan saygı ve sevgisine yönelik saldırılardır. İnsanlarımızın birbirine sevginin yerine nefreti, saygının yerine çatışmayı çıkarmak isteyen zavallıların yaptığı hadsizliktir.

Milletimizi birbirine düşürmeye çalışan, hiçbir değer tanımayan bu sapkın ruhlulara gereken yasal cezalar verilmelidir. Milletimizin ortak değerlerini ve mukaddeslerimizi kimse çıkarlarına alet edemez.

EBU CEHİL ZİHNİYETİNDE OLAN HADSİZLERİN KUTSAL KIBLEMİZE YAPTIKLARI SALDIRIYI KINIYORUZ.

Milletimizin tamamı bu çirkin olayı kınamaktadır. Bu da göstermektedir ki, insanlarımız hangi amaç için olursa olsun, kutsal değerlerimizin alet edilmesini ve saygısızlık yapılmasını asla ve asla kabul etmemektedir.

Dini değerlerimizle fütursuzca dalga geçilmesine bu toplumun izin vermeyeceğini belirten Başkan Arabacı, “Dünya ve ülke olarak korona virüs nedeniyle zor günler yaşıyoruz. Birlik ve beraberliğe birbirimize destek olmaya daha çok ihtiyacımız olduğu bu günlerde bu ayrıştırıcı, provokatif tavır, ülkesini, halkını seven insanların takınacağı bir tavır değildir. Bu düpedüz hadsizliktir ve haddini bilmeyenlere bu aziz Türk milletimiz haddini bildirecektir.

Konuyla ilgili İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nın ve Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’nün soruşturma başlatmasının ve şüphelilerden ikisinin tutuklanması memnuniyet verici olduğunu belirten Arabacı, “Türk Diyanet Vakıf-Sen olarak bizler de konunun sonuna kadar takipçisi olacağız. Sorumluların bir an önce adalet önünde hesap vermesini ve tüm Müslümanlardan özür dilemesini, Milletimizin huzuruna, birlik ve bütünlüğüne kimse halel getirmemelidir. ”dedi

Yorum Yazın

Yorum yazarak topluluk kurallarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Dini Bülten hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.