SENDİKA

Başkan Güldemir, Ayasofya kararı ile uluslararası vesayet yıkıldı

haber dinibülten
934 Görüntüleme
22 Temmuz 2020 11:02
Son Güncelleme: 22 Temmuz 2020 11:02
Diyanet-Sen Genel Başkanlığına seçilen Mehmet Ali Güldemir, açıklamalarda bulundu.
Başkan Güldemir, Ayasofya kararı ile uluslararası vesayet yıkıldı

Diyanet-Sen Genel Başkanlığına seçilen Mehmet Ali Güldemir, açıklamalarda bulundu.

Yeni hedefleri aktaran Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir, “Temmuz ayı itibariyle yapmış olduğumuz Olağanüstü Kongrede delege kardeşlerimiz bizi uygun gördüler. Amacımız bu arkadaşlarımızın bize vermiş olduğu güveni en güzel şekilde yerine getirmek. Teşkilat içerisindeki birlikteliği kardeşliği pekiştirmek. Yetkili sendika olarak kurumun tamamına yardım, 150 bin personele hizmet edeceğiz. Bununla beraber bu ülkenin yerli değerlerine sahip çıkan insanlara hizmet edeceğiz” şeklinde konuştu.

“Din konusunda aydınlatan kişiler kendilerini bu görevleri ile ilgili en güzel şekilde yetiştirmeleri gerekir. Bu da Diyanet akademisinden geçiyor” diyen Güldemir, “Önümüzdeki süreçte Diyanet akademisinin bu dönem içerisinde hayata geçirmesi için her türlü girişimi yapacağız. Çünkü toplumu din konusunda aydınlatan kişiler kendilerini bu görevleri ile ilgili en güzel şekilde yetiştirmeleri gerekir. Bu da Diyanet akademisinden geçiyor” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ulusal bütün ve vesayetleri kaldırdığını, Ayasofya’yı da ibadete açmakla uluslararası bir vesayeti sonlandırdığını ifade eden Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir, “Allah nasip etti, İstanbul’u fetheden büyük Sultan Fatih Sultan Mehmet Han’ın bize emanet ettiği Fethin mührü olarak tanımladığımız bilmiş olduğumuz Ayasofya Camii’ni Rabbim bu cuma ile beraber toplumumuzda yine ibadeti açmayı vesile kıldı. Ben bu vesile ile böylesine özel bir duruş sergileyen başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.  Hükümet bu ve benzeri çalışmalar yaptığı müddetçe biz Sivil Toplum Örgütü olarak her şekilde böyle güzel çalışmaları takip edeceğiz. Takdir edeceğiz başarılarının devamını sağlamak için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

 

Yorum Yazın