Başkan Erdoğan Ayasofya'daydı; Namazdan çok önce gitti, Kur'an okudu...

MÜFTÜLÜK
haber dinibülten
24 Temmuz 2020
3 dk Okuma
538 Görüntüleme
2 yıl önce
Neredeyse 1 asır sonra cemaatina bir Cuma namazı ile kavuşan Ayasofya Camii ve kalbi Ayasofya'da olan milyonlarca müslümanın coşkusu bugün tavan yaptı. Namaza katılmak üzere yola çıkan Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın konvoyu Ayasofya Camii bölgesine geldi. Cuma namazını Ayasofya'da kılan Erdoğan burada Kur'an-ı Kerim okudu...
Başkan Erdoğan Ayasofya'daydı; Namazdan çok önce gitti, Kur'an okudu...

MASKESİNİ TAKIP CAMİ İÇİNE GEÇTİ

Başkan Recep Tayyip Erdoğan daha önce heyecanını ve mutluluğunu dile getirdiği Ayasofya için bugün erken vakitte yola koyuldu. Cuma namazından çok önce yola çıkan Erdoğan alana geldiğinde maskesini takarak cami içine geçti. Kurra Hafızlar tarafından okunan tilavete iştirak eden Erdoğan cami içerisinde de koronavirüs önlemleri ihmal etmedi ve maskesini çıkarmadı.

YAKLAŞIK 1 SAAT ÖNCE GELDİ KUR'AN TİLAVETİ DİNLEDİ

Başkan Erdoğan namaz vaktinden yaklaşık 1 saat önce Ayasofya Camii'ne gelerek Ayasofya'da görevli hafızların okuduğu Kur'an-ı Kerim Tilavetini dinledi.

Bilindiği gibi Başkan Recep Tayyip Erdoğan 1934 tarihli kararı Danıştay'ın iptal etmesinin ardından imzaladığı kararname ile Ayasofya Camii'nin yeniden ibadete açılmasına karar vermişti.

Son dakika: Ayasofya Camii ilk Cuma namazı izle | Video


KUR'AN-I KERİM OKUDU

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Ayasofya Camii'nde tarihi Cuma namazı öncesi Kur'an-ı Kerim okudu. Başkan Erdoğan'ın Kur'an'ın açılış sureleri olan Fatiha suresi ve Bakara suresinin ilk ayetleri olan ve Elif-Lam-Mim diye bilinen aşrı şerifi okması dikkat çekti. Tarihi anlar kayıtlara böyle geçti.

Yorum Yazın