SENDİKA

Başkan Arabacı,Din Görevlilerini Alaya alan Show tv’yi Kınadı

haber dinibülten
1128 Görüntüleme
14 Mart 2021 12:01
Son Güncelleme: 14 Mart 2021 12:01
<p>Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Arabacı ;Peygamber varisi olan imam hatipleri güldür güldür show programında rencide edecek şekilde sunan show tv yi ve oyuncuları kınıyorum.</p>
Başkan Arabacı,Din Görevlilerini Alaya alan Show tv’yi Kınadı

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Arabacı ;Peygamber varisi olan imam hatipleri güldür güldür show programında rencide edecek şekilde sunan show tv yi ve oyuncuları kınıyorum.

Başkan Arabacı,Her ortamda ya giyimi ya duruşu ile rencide edici bir şekilde sunulmaya çalışılan bu din görevlilerinin onur ve haysiyetine saygılı olmaya davet ediyorum. Bir papazın karşısında el pençe saygı ile duran Peygamber varisi imam hatipleri rencide eden tüm zihniyeti nefretle kınıyor yetkililere sesleniyorum gereğini yapmaya davet ediyorum . Başkan Arabacı,"Güldür Güldür Show"254.Bölumunde Fenomen Cenazesi programında İmam-hatip olarak dini ve milli değerlerimizin merkezinde, ulvi görevi yerine getirirken giyilen sarık ve cübbe birilerine giydirilerek, İmam-hatip görünümündeki kişiliğe şaklabanlık yaptırarak Türk Milletinin dini değerleriyle dalga geçilmiştir. Rtük'ü göreve çağırıyoruz. Bir din gönüllüsü olarak böyle bir programı yayınlayan Show Tv yi ve programın yapımcılarını şiddetle kınıyoruz. Tek kelimeyle; Yazıklar olsun. Müslüman bir ülkede müslümanlar için Peygamber mesleğinin varisi konumundaki din görevlisinin camide Cemaate namaz kıldırırken giydiği elbiseyi tv de show malzemesi yaparak Milletimizin Dini değerleri ve dini inançları ile dalga geçilmiştir. Genel Başkan Yardımcısı Arabacı,Rtük ise her zaman ki gibi sessiz. Rtük'ü dini değerlerimize yapılan hakaret karşısında göreve davet ediyoruz. Bu millete günün her saatinde hizmet eden din görevlilerimizi kimse alaya alma hakkına sahip değildir.

 

Yorum Yazın

Yorum yazarak topluluk kurallarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Dini Bülten hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.