Aydın YIĞMAN,Kırklareli il Müftülüğüne Atandı

MÜFTÜLÜK
2 yıl önce
Kırklareli il Müftülüğüne İstanbul Beyoğlu Müftüsü Aydın YIĞMAN atandı..
Aydın YIĞMAN,Kırklareli il Müftülüğüne Atandı

    İl Müftüleri Kararnamesi Resmi Gazetede Yayımlandı.Aksaray İl Müftüsü Cemalettin BAL görevden alınırken,14 il Müftülüğüne atamalar yapıldı

KIRKLARELİ İL MÜFTÜSÜ AYDIN YIĞMAN'I TANIYALIM

1969 yılında İstanbul Üsküdar'da doğdu. İlkokulu Samsun'da okudu. İlkokul'dan sonra Hafızlığını Emekli Kur'an Kursu Öğreticisi olan babası İdris YIĞMAN Hocaefendi de tamamladı, 1989 yılında Samsun İmam Hatip Lisesini, 1997 yılında da Samsun 19 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi.

            Diyanet İşleri Başkanlığında ki görevine 06.12.1989 yılında Çorum İli Ortaköy İlçesi Büyük Camii'nde İmam Hatip olarak başladı. 1992 yılında Samsun İli Canik İlçesi Devgeriş Köyü Petrol Ofisi Bayii Camii İmam Hatipliği, 1993 yılında Tekkeköy İlçesi Kışla Köyü Kur'an Kursu Öğreticiliği, 1995 yılında İlkadım İlçesi Fevzi Çakmak Mah. Kur'an Kursu Öğreticiliği yaptı. 1998-2000 yılları arasında Diyanet İşleri Başkanlığının açmış olduğu Müftülük ve Vaizlik İhtisas Kursunu İstanbul Haseki Eğitim Merkezinde tamamladı. Kursun ardından 16.11.2000 tarihinde Diyarbakır İli Kulp İlçesine Müftü olarak atandı ve 3 yıl müftülük görevini sürdürdü. 23.10.2003 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan New Jersey eyaleti Paterson şehrindeki Ulu Camii'nde İmam hatip olarak görev yaptı ve göreviyle birlikte ingilizce eğitimi de aldı. 17.12.2007 tarihinde Samsun İl Vaizi olarak ülkesine döndü ve 31.12.2007 tarihinde Ordu İli Çaybaşı İlçesine Müftü olarak atandı. 26.09.2011 tarihinde Ordu İli Ünye İlçe Müftülüğüne ve 20.05.2014 tarihinde İstanbul ili Beyoğlu İlçe Müftülüğüne atandı. Halen aynı görevi sürdürmekte olan Müftümüz evli ve üç çocuk babası olup Arapça ve İngilizce bilmektedir. Diyanet İşleri Başkanlığı, Türkiye Diyanet Vakfı, çalıştığı Valilik ve Kaymakamlıklarca Plaket, Teşekkür, Başarı, Üstün Başarı Belgesi ve maaş ödülü ile taltif edilmiştir.

 

PROJELER:

1. Evcilik Oyunundan Evlilik Okuluna Projesi

2. Okullara Diyanet Yayınları Projesi

3. Okullara Mescid Projesi

4. Bir Fincan Kahve Hediyem Olsun Projesi

5. Fabrika ve İşyerlerine Sohbet Götürme Projesi

6. Öğrenci Evleri Projesi

7. Semt Konaklarında, Camiilerde ve Kur'an Kurslarında 4-6 Yaş Sınıfları Açma Projesi

8. Çocuk Yuvasındaki Çocukları Umreye Götürme Projesi

9. Sevgili Peygamberimi Öğreniyorum Projesi

10. Lojmansız Görevli Kalmasın Projesi

11. Ziyaret Edilmeyen Şehit Ailesi ve Gazi Ailesi Kalmasın Projesi

12. Ziyaret Edilen Evler Projesi

13. Sosyal İçerikli Din Hizmeti Projesi

14. Her Ay Bir Kitap Okuyorum Projesi

15. Her Ay Bir Konu Bir Konuk Projesi (Görevlilerimize, Kur'an Kursu Öğrencilerimize ve Halkımıza)

16. Sosyal sorumluluk ve Kardeşlik Projesi (Doğu'daki Kardeşlerimiz için Yardım ve Kermes, Halep'teki Kardeşlerimize Beyoğlu Belediyesi ve Haliç Üniversitesi ile Ortak Yardım Tırları)

17. Sokak Çocuklarına Sahip Çıkıyorum Projesi (Kaymakamlık ve Belediye ile Ortak Proje)

18. “Tarihi Camilerin Minber Örtülerinin Tasarımı Ve Üretimi Konulu Proje ”(Beyoğlu Belediyesi,İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul Refia Övünç Olgunlaşma Enstitüsü ile Ortak Proje)

19. “500 Fakir aileye 500,00TL Gıda ve Nakdi Yardım Kampanyası” Projesi

20. Beyoğlu’nda Bin Kapıya Bin Selam Bin Kitap Bin Dua Projesi

21. İki Teker İki Dünya -  Beyoğlu Gençlik Tarihe Pedallıyor Projesi

Yorum Yazın